Author Topic: Україні потрібно вдосконалити демократію, щоб вижити  (Read 1041 times)

Offline Linkey

  • Пользователь
  • **
  • Posts: 94
  • Карма: +9/-9
    • View Profile
Україні для виживання життєво необхідно зацікавити Захід, щоб він був готовий допомагати їй з навіть ризиком атомної війни з Росією. Для цього Україна має удосконалити демократію. Я прихильник демократії, але маю визнати, що на Заході з демократією великі проблеми – як у США, так і в Європі.
В Україні склалася своя модель демократії: недосвідчена людина стає президентом і далі проводить парламентські вибори, щоби отримати лояльний парламент. Мені здається, така модель є дуже перспективною. Головне завдання – як домогтися, щоби до влади часто приходили розумні люди. Одна з міркувань – треба дозволити вибори губернаторів: тоді амбітна людина зможе спочатку попрацювати губернатором, набратись досвіду, після чого йти у президенти.
Інша ідея – ініціативне бюджетування, можу про це розповісти докладніше, якщо питатимуть.
Потрібно переймати досвід Швейцарії: в Україні мають проводитися кілька референдумів на рік. На мою думку, сам факт проведення референдуму має велике психологічне значення, т.к. він привчає населення до відповідальності та змушує населення вчитися на своїх помилках.
Ще я вважаю, що демократію можна вдосконалити, додавши використання виборів жеребкування. Можу розповісти про це докладніше.

Online Upliner

  • Администратор
  • Герой
  • *****
  • Posts: 4942
  • Карма: +431/-18
  • Gender: Male
  • Кис-кис-кис!
    • View Profile
    • лифчег
Мені здається, така модель є дуже перспективною.
Я не зрозумів, в чому фішка того, щоб пускати у владу неосвідчених людей? І до того ж, щоб вони мали при собі лояльний парламент? Як на мене, це найгірше, що сталося з Україною, і саме заради недопущення такого в майбутньому треба вдосконалювати демократію.
Далі ви кажете саме про те, що людям, перед тим як іти у владу, треба набиратися досвіду. Можливо ви пропустили слово "не" і мали на увазі, що модель з неосвідченими людьми є не дуже перспективною?
Ініціативне бюджетування -- це як у Польщі, що можна певний відсоток податків направити на обрані суспільні проекти?
Про референдуми думка, в принципі, слушна, але на жаль, невчасна.
Про жеребкування не чув, цікаво...
« Last Edit: 26 May 2022, 17:45:14 by Upliner »
Дві найголовніші помилки українського народу -- зек і зєк.

Offline Linkey

  • Пользователь
  • **
  • Posts: 94
  • Карма: +9/-9
    • View Profile
Я не зрозумів, в чому фішка того, щоб пускати у владу неосвідчених людей? І до того ж, щоб вони мали при собі лояльний парламент? Як на мене, це найгірше, що сталося з Україною, і саме заради недопущення такого в майбутньому треба вдосконалювати демократію.
Далі ви кажете саме про те, що людям, перед тим як іти у владу, треба набиратися досвіду. Можливо ви пропустили слово "не" і мали на увазі, що модель з неосвідченими людьми є не дуже перспективною?
Ініціативне бюджетування -- це як у Польщі, що можна певний відсоток податків направити на обрані суспільні проекти?
Про референдуми думка, в принципі, слушна, але на жаль, невчасна.
Про жеребкування не чув, цікаво...

Досвід – справа наживна. Зате людина без досвіду не є частиною системи та не входить до закулісної еліти. Сподіваюся ви відразу відкидати концепцію, що у Заході правлять закулісні еліти, лише оскільки її пропагують такі як Хазин.

Online Upliner

  • Администратор
  • Герой
  • *****
  • Posts: 4942
  • Карма: +431/-18
  • Gender: Male
  • Кис-кис-кис!
    • View Profile
    • лифчег
Досвід – справа наживна. Зате людина без досвіду не є частиною системи та не входить до закулісної еліти.
По-перше, далеко не факт, що не входить, по-друге справа може бути навіть гірше, така людина може підтримуватись ворожими елітами. Тому це дуже небезпечна ситуація, коли така людина відразу підіймається на найвищі позиції, в додаток отримує лояльний парламент і створює мафію ще гіршу за попередню закулісну еліту.
Дві найголовніші помилки українського народу -- зек і зєк.

Offline Linkey

  • Пользователь
  • **
  • Posts: 94
  • Карма: +9/-9
    • View Profile
По-перше, далеко не факт, що не входить, по-друге справа може бути навіть гірше, така людина може підтримуватись ворожими елітами. Тому це дуже небезпечна ситуація, коли така людина відразу підіймається на найвищі позиції, в додаток отримує лояльний парламент і створює мафію ще гіршу за попередню закулісну еліту.

Будь-яку нову ідею завжди люто критикують. Якщо цікаво, почитайте ще про жереб у демократії:

https://grandrienko.com/cherez_zhrebiy_k_razumnomu_obshestvu.html

Offline cetsalcoatle

  • Герой
  • *
  • Posts: 3736
  • Карма: +277/-269
  • Благородный муж прям и твёрд, но не упрям.
    • View Profile
Головне завдання – як домогтися, щоби до влади часто приходили розумні люди.
Як дізнаєтеся – розкажіть, мені теж цікаво.
Останься прост, беседуя с царями,
Останься честен, говоря с толпой;
Будь прям и тверд с врагами и друзьями,
Пусть все, в свой час, считаются с тобой;

Simba mwenda pole ndiye mla nyama

Offline Сергей

  • Дважды герой
  • **
  • Posts: 8162
  • Карма: +1046/-36
    • View Profile
Потрібно переймати досвід Швейцарії: в Україні мають проводитися кілька референдумів на рік. На мою думку, сам факт проведення референдуму має велике психологічне значення, т.к. він привчає населення до відповідальності та змушує населення вчитися на своїх помилках.
Для этого нужен очень высокий уровень политической культуры в обществе, иначе они превращаются в орудие популизма и узурпации власти.

Offline Python

  • Новичок
  • *
  • Posts: 43
  • Карма: +14/-1
    • View Profile
Тим часом, державницькі політичні партії починають помаленьку гризтись між собою. Повернення посольств у Київ було ознакою того, що в Києві тепер безпечно — чи не є таким же позитивним симптомом і відновлення міжпартійних інтриг, що може свідчити про очікуване близьке зникнення зовнішньої загрози,  яка всіх об'єднувала в перші місяці війни? :)

Offline 2Easy

  • Дважды герой
  • **
  • Posts: 5292
  • Карма: +700/-106
    • View Profile
Раз уж вы писали то же ранее, только по-русски, то и я повторюсь:
Моя мечта - дожить до времён, когда кто-то усовершенствует демократию, в частности построит такие социальные институты, с которыми при демократии к власти часто приходят умные люди.
Что думаете?
Преимущество демократии как раз в том, что даже конченный ублюдок на главном посту не сможет наломать дров, именно в силу ограниченности своей власти. Умные и никогда не ошибающиеся люди в белых польтах — это к тоталитарным и автократичным режимам.