Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - DarkMax

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7
46
Русский / Русская орфография
« on: 23 May 2022, 12:46:48 »
Quote
Глава Минпросвещения Сергей Кравцов сообщил о новых правилах орфографии. В рамках предлагаемого обновления: «слово "Бог" необходимо писать с заглавной буквы, также, как и с заглавной буквы имена апостолов, пророков, святых» (с)
Отмечается, что новые правила были рассмотрены и одобрены на правительственной комиссии по русскому языку.

47
Руську Лозову планують перейменувати на Українську Лозову. Чому це дурість? Бо на Слобожанщині українські населенні пункти звали черкаськими (бо черкас = український козак): Черкаська Лозова, Черкаські Тишки тощо, а населені великоросами — руськими: Руські Тишки, Руська Лозова. Тепер назви будуть навспак: українською зватиметься історично неукраїнська.

48

Елетризована біографія Пантелеймона Куліша, що ілюструє, як у його епоху розвивалися любовні стосунки. Це історії захоплень і зречень, поривів і стриманості, палкої пристрасті і німотного мовчання. Героїнею одного із таких романів постає і Марко Вовчок. І саме їй автор присвятив окрему, так і не завершену, однак від того не менш цікаву біографію «Мовчуще божество».

Анотація "Емансипантка", Марко Вовчок
Класиків варто перечитувати хоча би для того, щоб злоба дня не закривала перспективу й не позбавляла рятівного вміння розрізняти велике й дрібне, важливе й зникоме. Оповідання та повісті, упорядковані Вірою Агеєвою, доводять, що Марко Вовчок цілком заслуговує звання «зачинательки вітчизняної психологічної прози». Глибина та витонченість аналізу душевних станів її персонажів приваблює та вражає й сьогодні. Так само, як і вміння іронічно деконструювати пафосну романтичну стилістику і риторику піднесеного й пишновеличного. Зважаючи на те, що авторка часто звертається до мотиву сваволі й залежності, насильства, яке виявляється на мікрорівнях, у стосунках між найближчими людьми, її прозу можна назвати також своєрідною студією над самою природою зла, якого не можна уникнути в людських стосунках і досі.

Історичний роман у віршах «Маруся Чурай» визначної української поетеси Ліни Костенко — один із вершинних творів української літератури, своєрідна енциклопедія духовного життя нашого народу в XVII ст. Висока драма любові вирує на тлі епічних історичних змагань, де доля легендарної Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.
Подарункове видання з ілюстраціями Владислава Єрка, що надруковані особливим способом — з бронзою і металізованою фарбою. Обкладинка обтягнена коштовною тканиною із золотим та сліпим тисненням.

До книги Василя Стуса (6.01.1938–4.09.1985) — одного з найвидатніших українських поетів ХХ століття — увійшли вибрані вірші з різних періодів його творчості.
У книжці зібрано найкращі вірші Поета, а також найвиразніші уривки з листів, сповнені філософських узагальнень і щемливих деталей. Примітки під деякими віршами проливають несподіване світло на драматичні моменти життя і творчості Василя Стуса.

Іван Багряний (1906—1963; справжнє прізвище — Лозов’ягін) — український письменник, який зазнав жорстокості сталінських репресій. Митця було ув’язнено, заслано до Далекого Сходу, потім була еміграція. Лише після своєї смерті він був реабілітований, став лауреатом Шевченківської премії 1992 року, і його книги почали перевидавати в Україні.
Герой роману «Тигролови», молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний, катований, голодний, засуджений на 25 років ув’язнення, втік по дорозі до концтабору прямо посеред суворої сибірської тайги. Майор НКВС Медвин — «професійний тигролов» — розпочинає полювання на втікача…

49
Работа форума / Поддержка Украины
« on: 05 May 2022, 17:27:55 »
На ЛФ разместили банер "Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину" со ссылкой: https://war.ukraine.ua/ru/podderzhyte-ukraynu/
Администрация не хочет последовать правильному примеру?

51
Шмяк.

Усунули, гепнувся в делірії чи таки наклав руки?

52
Украина / Пахло
« on: 07 December 2021, 12:55:10 »
Це ж точно не естонське прізвище. Чи не міг Ян Пахло, батько Миколи Азарова, бути з білорусів чи поляків?
В естонських текстах не гуглиться Pahlo.

54
Украина / 30 лет после СССР, Варламов
« on: 03 November 2021, 09:42:34 »

Доволі тенденційне відео. Очікувано при згадці революційних подій та російського вторгнення пропущені доволі суттєві деталі, зсунуті акценти. Наприклад, дивно називати харківський ультрас в Одесі "націоналістичними організаціями". Замовчано, що перша жертва в Одесі була саме зі сторони вболівальників. Тощо.

55

Суперечливі речі каже пан. Фактаж наче правильний, але до деяких оцінок так і хочеться зробити зауваження.

56
Украина / Украинские "римсковеры"
« on: 11 August 2021, 19:55:19 »
In the shade of Jupiter-Perunus
Quote
I met the High Priest of Jupiter Oleksandr Gorev, who now calls himself Marcus Corvus, at Brownie cafe in central Kharkiv in the middle of 2017. He was finishing up the first temple to Graeco-Roman deity on the territory of historical Sarmatia in quite a few centuries and was looking for sympathizers. As a former leftist with polytheist leanings, who was always dissatisfied with tolerance to self-righteous monotheist elements within leftist political circles, I jumped onto this occasion to learn more about the man, his plans, and theological views.

57
Что думаете про Medium.com?

58
"Golden Heart Motel" ( qorachius.substack.com ) - багатомовний (en/uk/ru) блог політично-філософського спрямування, котрий веде мій знайомий, Анатолій Воронін. 
Колишній лівий, а тепер, за його власними словами, "гедоніст", він пропонує, як на мене, доволі екзотичний погляд на політичне життя Заходу й України.
Також Воронін веде телеграм-канал і Твіттер:
t.me/qorachius
twitter.com/qorachius

59

Історичний розпач
Quote
Людина сучасної світової цивілізації мислить історично. Навіть не просто історично, а лінійно історично. Не в колі, не і в поверненні того самого; наші історії-наративи зручно розгорнуті в одному невблаганному напрямі від минувщини до будучини, події в них нанизані на цю наскрізну лінію, наче намистини. Як той Нікейський символ віри, де було викладено-вилито в наративну формулу основні й безсумнівні з погляду віруючих християн події лінійної історії, що була, що є і що ще буде. Якщо ж їх не згадують, події зникають, наче і не існували.

Стаття-послання Путіна «Про історичну єдність росіян та українців» це виклад сучасного московського офіційного символу віри. На обрану наскрізною історичну лінію нанизано ретельно підібрані події, що в своїй багатокілобайтній повноті за задумом автора мають доводити винесену в назву тезу. Фактично, висунуте твердження тут доводиться саме через себе, і можна було б пройти повз, якби це не був програмний текст лідера країни, що останні кілька років веде з нами цілком реальну війну з цілком реальними втратами. А отже, смисл статті далеко не в історичному тлумаченні, а в певному виправданні росіян перед самими собою того, що вони за цей час накоїли.

Численні провали інтерпретацій статті неодмінно розберуть на цитати дотепні журналісти, що спеціалізуються на історичній тематиці. Відмічу головне, що за цим текстом ховається справжній ідентичнісний розпач. А якщо якась намистина не нанизується? Якщо українці і росіяни не об’єднані ні мовою, ні вірою, ні навіть давньокиївською спадщиною, навіть у вигляді вбитої російськими більшовиками династії?

Розпач автора проявляється в тому, що, формулюючи як символ віри обрані історичні події під певним кутом, про що б не йшлося, він веде мову зовсім не про Україну. А про ідеологічне існування самої Російської Федерації! Про її вислизаючу ідентичність. Якщо українці і росіяни не один народ, то коли відбулося хрещення росіян, наприклад? Якщо не було єдності Києва та Залісся, як немає її тепер, то як історія київської династії стосується історії її однієї гілки? Якщо більшовики погані, то чому викликає такий опір «ленінопад» чи дерадянізація? І т. д. Чорна діра власної історії, що не виводилася б з Києва, надзвичайно лякає автора, про неї воліє навіть не думати. Як страхітливо оминали її покоління імперських істориків.

Звідси, з головного замовчання життєвої необхідності України-як-одного-народу для будучини РФ і бере початок і гуманітарна, і військова політика Кремля. Анексований Крим, загиблі від рук окупанта українські захисники на Донеччині… Стаття постулює твердо для найнездогадливіших — це війна не просто за якісь території, це війна за самі підстави існування. А значить, вона ніколи не закінчиться.

Нам же залишається самим вирішувати, що робити з тими, хто не визнає самого нашого існування.

60
Регочу.
Французькі поставники шампанського в Росію пристали на вимогу Москви відмовитися від назви свого напою
Quote
Французька компанія Moët Hennessy, власник і виробник низки елітних марок французького шампанського й інших напоїв, погодилася перейменувати французьке шампанське на «ігристе», приставши на вимогу нового російського закону, за яким «шампанським» може називатися тільки шипуче вино, вироблене в Росії, але не в Шампані у Франції.
Далі закон про "русский борщ"?

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7