Просмотр сообщений

В этом разделе можно просмотреть все сообщения, сделанные этим пользователем.


Сообщения - DarkMax

Страницы: [1] 2
1
Другие форумы / Re: Ху из ху на ЛФ
« : 08 Сентября 2021, 09:37:57 »
А, спасибо! Это многое объясняет в Преображенском.
Підтверджую. П-нський користується авторською орфографією Марата. То він.
 • 2
 • 0

2
Другие форумы / Re: Ху из ху на ЛФ
« : 06 Сентября 2021, 14:30:03 »
 • 1
 • 0

3
Что касается слова рѣчь, то по другим славянским там восстанавливается ѣ (ср. серб. пеħ, но риjeч), так что в украинском просто заимствование из польского.
Деэтимологизация. Ведмеді теж з хибним чергуванням. Але частіше буває в інший бік: часто автори писали кріси, коли має бути креси (мушкети).
Ну так я о том и говорю. В "печи" не было ятя, он в украинском образовывался автоматически в закрытых слогах. Тут скорее всего та же история, что и с "вежей".
UPD: bvs опередил.
Угу, вежа - інший приклад загубленого ятя.
«посполитая» вообще непонятный зверь в русском языке.
Це особисто вільні люди.
Цитировать
ПОСПОЛИ́ТИЙ, а, е.

1. іст. На Україні до Народно-визвольної війни 1648 — 1654 рр. та в перші роки після неї — належний до міщан або до селянства, згодом, у другій половині XVII—XVIII ст., — належний до селян.
Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, 1976. — Стор. 358.
А річ - і предмет, і явище, і справа.
 • 1
 • 0

4

Історичний розпач
Цитировать
Людина сучасної світової цивілізації мислить історично. Навіть не просто історично, а лінійно історично. Не в колі, не і в поверненні того самого; наші історії-наративи зручно розгорнуті в одному невблаганному напрямі від минувщини до будучини, події в них нанизані на цю наскрізну лінію, наче намистини. Як той Нікейський символ віри, де було викладено-вилито в наративну формулу основні й безсумнівні з погляду віруючих християн події лінійної історії, що була, що є і що ще буде. Якщо ж їх не згадують, події зникають, наче і не існували.

Стаття-послання Путіна «Про історичну єдність росіян та українців» це виклад сучасного московського офіційного символу віри. На обрану наскрізною історичну лінію нанизано ретельно підібрані події, що в своїй багатокілобайтній повноті за задумом автора мають доводити винесену в назву тезу. Фактично, висунуте твердження тут доводиться саме через себе, і можна було б пройти повз, якби це не був програмний текст лідера країни, що останні кілька років веде з нами цілком реальну війну з цілком реальними втратами. А отже, смисл статті далеко не в історичному тлумаченні, а в певному виправданні росіян перед самими собою того, що вони за цей час накоїли.

Численні провали інтерпретацій статті неодмінно розберуть на цитати дотепні журналісти, що спеціалізуються на історичній тематиці. Відмічу головне, що за цим текстом ховається справжній ідентичнісний розпач. А якщо якась намистина не нанизується? Якщо українці і росіяни не об’єднані ні мовою, ні вірою, ні навіть давньокиївською спадщиною, навіть у вигляді вбитої російськими більшовиками династії?

Розпач автора проявляється в тому, що, формулюючи як символ віри обрані історичні події під певним кутом, про що б не йшлося, він веде мову зовсім не про Україну. А про ідеологічне існування самої Російської Федерації! Про її вислизаючу ідентичність. Якщо українці і росіяни не один народ, то коли відбулося хрещення росіян, наприклад? Якщо не було єдності Києва та Залісся, як немає її тепер, то як історія київської династії стосується історії її однієї гілки? Якщо більшовики погані, то чому викликає такий опір «ленінопад» чи дерадянізація? І т. д. Чорна діра власної історії, що не виводилася б з Києва, надзвичайно лякає автора, про неї воліє навіть не думати. Як страхітливо оминали її покоління імперських істориків.

Звідси, з головного замовчання життєвої необхідності України-як-одного-народу для будучини РФ і бере початок і гуманітарна, і військова політика Кремля. Анексований Крим, загиблі від рук окупанта українські захисники на Донеччині… Стаття постулює твердо для найнездогадливіших — це війна не просто за якісь території, це війна за самі підстави існування. А значить, вона ніколи не закінчиться.

Нам же залишається самим вирішувати, що робити з тими, хто не визнає самого нашого існування.
 • 1
 • 0

6
Украина / Re: Шарий
« : 02 Июня 2021, 09:15:44 »

 • 1
 • 0

8
Да были ли эти национально-?
(Польша с Финляндией отдельно)
Остальные сделаны большевиками позже уже :)
|< Центральна Рада старша за більшовицький заколот.
Большевики создали «Дашнакцутюн» или «Грузинский комитет»? :)
Не говоря уже о том, что после ликвидации большевиками Кокандской автономии в 1918 г. вооружённое сопротивление продолжалось до 1932 г.
У більшовиків навіть із якутами були проблеми (повстання конфедералістів).
Все-таки больше - русских по понятиям того времени. И еще неизвестно, как бы сложилось - украинская идентичность слабо затронула основное крестьянское население Украины, почему УНР легко и пала перед большевиками.
Ржу.
 • 1
 • 0

10
Флуд / Re: Флудильня імені repl2
« : 26 Декабря 2020, 15:27:32 »
Ну, тут скорее личная неприязнь
У пана "особиста" ненависть до усіх, хто з ним незгодний. Ну, і до Порошенка.
Може, репл2 був бухим, коли писав подібну нецензурщину?
Пророк не дозволяє.
Гопник repl2 забанен на 1 день, так как даже после предупреждения продолжал говнопотоки на форуме. Пидор, быдлофорум, даунито и т.д. — такому не место на форуме.
Пан має бан у кількох спільнотах на ЖЖ, на Вікіпедії, на Лінгвофорумі - і все одно впевнений, що проблема в людях навколо, а не в ньому самому.
 • 1
 • 0

11
Европа / Re: Как французы гнобят нацменов
« : 22 Октября 2020, 14:29:40 »
Запрет импорта книг вообще без оглядки на их содержание является довольно неразумным решением. Переводы Дюма или краткий химический справочник тоже надо запретить?
Насколько я знаю, книжки запрещают конкретные.
Цитировать
Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Відповідно до Закону, не може бути ввезена на митну територію України видавнича продукція, яка за своїм змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади; пропагує війну, вчинення терористичних актів; пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку; розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу; посягає на права і свободи людини; пропагує державу-агресора, зокрема, її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України; використовує шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді. Розповсюдження російських книг без відповідного дозволу карається штрафами.
Просто российские издательства не заморачиваются.
 • 1
 • 0

12
Прочий пост-СССР / Казахский Голодомор
« : 02 Октября 2020, 10:07:16 »
Український переклад статті про казахський Голодомор.
Яка сучасна політика пам'яті Казахстану стосовно цієї історичної події?
Я бачив фотографії монументів, але яке медійне забезпечення пам'яті про голод? Що в освіті, що в ЗМІ, чи бувають якісь публічні заходи?
 • 1
 • 0

13
Найкращий президент України. Проголосував би за нього ще раз. І сподіваюся, що матиму змогу і проголосую.
если честно, то странное такое сопротивление с американской техникой и инструкторами. Результат так себе. Мне, например, не понятно, почему не отбили Луганск. России он даром не был нужен, его брали с видами на Харьков, но после того как афера с Харьковом не прокатила он стал чемоданом без ручки. Думаю в свое времени отдали бы без большого сопротивления. Луганда никогда не скрывала, что стратегической целью был Мариуполь и сухопутный мост до Крыма. На Луганск они ложили, и он остался в Луганде только потому, что Украина не взяла  :dunno:
Думаю, не знали, як у ньому закріпитися, якщо не вийде просуватися далі. За Луганськом оборону тримати зручніше - по Дінцю.
 • 1
 • 0

15
Европа / Re: Страны Балтии
« : 03 Августа 2020, 09:38:35 »
Минулоріч був туром Вільня-Рига-Таллін.
Рига зовсім не сподобалася - дуже нагадала рідний Харків. Певно, бо багато модерну й конструктивізму.
Таллін - у захваті. Стіни посеред міста - це щось. Відчув себе у відьмацькій Визімі.
Вільня - дуже затишне місто. Треба буде ще раз завітати.
 • 1
 • 0

Страницы: [1] 2