Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Python

Pages: [1] 2 3
1
Украина / Re: Перевертні
« on: 25 November 2023, 19:27:57 »
Так Пушкин не велел ее разыгрывать.
И друг степей еврей...
Нет уж, нехай дурь  видна будет
Трушний афророський реп і повинен бути неполіткоректним. 8-)
Так само, як і афроамериканський.
  • 0
  • 0

2
Украина / Re: Перевертні
« on: 25 November 2023, 19:08:48 »
Не-не, был бы эфиоп, стоял бы памятник до сих пор в парке.
Пушкінофіли просто не додумались розіграти расистську карту. Могло б і спрацювати, до речі.
  • 0
  • 0

3
Середньополіські рефлекси Ѣ відрізняються від типово українських.
Quote
Голосний [і] на місці [ě] зустрічається у південно-західних та південно-східних говірках і становить норму сучасної української літературної мови (літо, ріка). У північних (поліських) говірках у наголошеній позиції найчастіше вживається дифтонг [ie], а в частині говорів — монофтонги [ɪ], [e], [ê]. У ненаголошеній позиції трапляються [e] або [ɪ] з твердим попереднім приголосним, порівняймо: діед — дедóк, дидóк.

Злиття історичних Ы та И властиве як південним наріччям української мови, так і північному, тоді як у білоруській і російській мові різниця між історичними И та Ы зберігається. В літературній українській  обидві історичні голосні перейшли в И після приголосних. У середньополіському говорі вимова рефлексу Ы, И може бути в частині випадків близькою до І (поліс. «Чорнобіль» — літ. укр. «Чорнобиль» — рос. «Чернобыль» — блр. «Чарнобыль») — наскільки я розумію, це залежить від попередньої приголосної.
  • 0
  • 0

4
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 20:35:18 »
Как в Московском княжестве начала 17 в. книжки писали и читали на ЦСЯ, а в бане говорили по-русски :)
Там щось інше — російська ж як літературна мова з життя харків'ян нікуди не зникла. Скоріш, можливо, вгадуються паралелі з пізнім радянським розподілом ролей: російська — «практична», українська — «поетична». Харків, з моєї суб'єктивної київської точки зору, в чомусь консервативніший за Київ: якісь архетипи, моделі поведінки, звідкись знайомі ще з дитинства, але «зараз так не роблять», там продовжують жити. Що не дивно: тяжіння до епохи, коли Харків був головним містом, і до країни, в якій він був головним містом, до тих ролей і правил.

Чому в Києві нема сепаратистського руху навіть серед російськомовних? Тому що сепаратизм у столиці не має сенсу. Мабуть, це одна з причин, чому проект ХНР провалився: проміняти статус першої столиці України, хай навіть і неформальний, на столичну роль у бунтівній республіці-області — невигідний розмін.
  • 1
  • 0

5
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 17:41:53 »
Читаючи в вікіпедії про Наталію Вітренко, набрів на ось таке:
Quote

Міжнародний євразійський рух
Засновник і голова Євразійського руху — Олександр Дугін у співпраці з лідерами Братства — Дмитром Корчинським та Прогресивної соціалістичної партії України — Наталією Вітренко.

У 2005 році Міжнародний євразійських рух активно співпрацював з Дмитром Корчинським та Олексієм Арестовичем, які критикували євроінтеграційні процеси в Україні.
Не очікував побачити всіх чотирьох разом в одній команді. Хоч, мабуть, від них можна чекати чого завгодно.
  • 1
  • 0

6
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 17:08:18 »
До речі, от саме за харків'янами помічаю такий вид диглосії, коли українська мова творчості поєднується з російською мовою спілкування. Для одеситів, скажімо, це менш типово. (У довоєнних умовах, коли мовний вибір був достатньо вільний).
  • 1
  • 0

7
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 16:06:26 »
Зокрема він отримав по зубах на окружній міста Харкова...
У Харкові можливий і Жадан. Так, російська мова домінує, але повної відірваності від україномовної частини України ще нема — обидві мовні фракції українських патріотів Харкова помітні в публічному просторі, хоча проросійські сили також присутні. От якби Харків балансував лише між російськомовними патріотами та проросійськими силами, вже невідомо, на чию користь був би цей баланс.
  • 1
  • 0

8
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 14:27:03 »
Про английскую порадовало. :)
Зловтішайтеся на здоров'я.
Quote
Скажите, но ведь такое и обратно работает, для русскоговорящих?
Частково так, але не у всьому. Російська мова є не лише в Україні, і навіть без її підтримки українською владою, російськомовні мають можливість споживати інформаційний продукт, вироблений в Росії, продавати туди свій інформаційний продукт, працювати віддалено на росіян чи поїхати працювати в Росію. Українська мова більш залежна від її підтримки Україною, і якщо такої підтримки обмаль, то таких запасних варіантів україномовні не мають — обмеження їхніх прав тут є обмеженням їхніх прав взагалі. У кучмівський період відкритість кордонів з Росією давала російськомовним більше, ніж україномовним могла дати номінальна підтримка їхньої мови державою — хоча державний статус мала лише українська.
  • 0
  • 0

9
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 13:27:08 »
Ну и любопытно стало, когда это депутаты ограничивали права украиноязычных...
Розширення сфери використання російської (чи іншої) мови за рахунок звуження сфери використання української мови є фактичним обмеженням прав україномовних. Менше можливостей отримувати інформацію рідною мовою, менше можливостей активно її використовувати, менше можливостей отримати нормальну роботу, розмовляючи лише українською, якісну освіту тощо. Комуністи й регіонали просували регіональний статус російської, слуги зараз протягли закон, що надає преференції англійській — усе це б'є по фактичних правах україномовних.
  • 1
  • 0

10
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 13:07:58 »
Вы троллите или вас покусал т. Питоненко, который все причины нынешней войны сводит к лингвистическим (как он это понимает)?  :)
Скажімо так, мовна ситуація впливає на політичний вибір населення і визначає умови, в яких ця війна ведеться. На Донеччині зробити ДНР можна, на Чернігівщині зробити ЧНР — ні. Війна могла б ніколи й не початися — самого лише мовного фактору для її виникнення недостатньо. Але якщо вже вона почалася, то ми бачимо кореляцію між мовною ситуацію в тому чи іншому регіоні і тим, де ворог отримав по зубах і втік, а де зміг міцно окопатися.
  • 0
  • 0

11
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 11:50:17 »
З російськомовними українськими патріотами можна дійти парадоксальних висновків, і визнаючи їх існування як факт, і заперечуючи їх існування як факт. Якби російськомовність чітко відповідала проросійській позиції, як україномовність — проукраїнській, і не було територій зі змішаним у мовному плані населенням, було б простіше. Чи повинні ці території відвойовувати для України російськомовні солдати, і чи є в України моральне право їх змушувати до цього? А україномовні солдати — чи мають вони жертвувати собою заради повернення «невдячної» території з сепаратистами, населення якої завтра обере до парламенту депутатів, що почнуть обмежувати права україномовних? Чи буде таке відвоювання визволенням — може, це вже загарбання? А якщо те ж саме зробить наш супротивник? Чи є в нас моральне право залишати україномовне й проукраїнське російськомовне населення цих регіонів на поталу ворогам? Якщо ні, то що робити з проросійським російськомовним населенням, якого там теж значна частина? При тому, що навіть в одній сім'ї серед близьких родичів хтось може займати проросійську позицію, хтось проукраїнську, батьки можуть бути різномовними, діти — перейти з однієї мови на другу, плюс білінгви, плюс аполітичні, плюс зміни політичних поглядів та мови протягом життя...
  • 0
  • 0

12
Украина / Re: Перевертні
« on: 08 November 2023, 20:53:35 »
Думаете, такие украиноязычные бойцы остались? Мне кажется, на русскоязычных соратников никто не гонит, это гражданские украиноязычные могут гнать на тех, кто поёт по-русски на улице. Причём даже не в Украине.
В армії служать люди, які вчора були цивільними. Чому серед них не може бути людей з твердими мовними переконаннями? Інша річ, якщо те, що я написав вище, справді має місце, то таких україномовних бійців справді може ставати менше і менше — з вини командирів, що вирішують мовні конфлікти таким способом.
  • 0
  • 0

13
Украина / Re: Перевертні
« on: 08 November 2023, 20:14:18 »
Русскоязычные бить будут?
У російськомовних командирів у руках є набагато елегантніший інструмент. Уявімо, в частині з'явився україномовний боєць, якому дуже не подобається, що інші бійці продовжують розмовляти мовою ворога. Він висловлює це невдоволення вголос, йому відповідають: «Так, ти тут у нас головний український патріот?! То бери в руки автомат і йди на «нуль» штурмуй ворожі укріплення!», а тих, хто «не намагається зруйнувати бойовий дух», відправляють на якісь трохи легші завдання. Після серії боїв, україномовних солдатів, які посміли розкривати свій рот на побратимів, стає кількісно менше, ніж російськомовних — з об'єктивних причин. Тож те, що російськомовні військові наговорили у відповідь на закид Фаріон — і «бери в руки автомат», і «у нас в части все русскоязычные, в основном» — цілком може виявитись «обмовкою за Фрейдом».
  • 0
  • 0

14
Украина / Re: Перевертні
« on: 08 November 2023, 19:16:50 »
це дивлячися для кого
коли живеш у такому місті як дніпро - то розумієш що вона є правою
або ми їх - або вони нас
З багатьма її тезами можна погодитись, але потім щось як сказоне...
Крім того, навіть якщо вона висловлює правильні думки, проти неї і проти її позиції працює її роками напрацьована негативна репутація. Упевнений, якби вона на широкий загал видала щось накшталт «Не можна їсти святий хліб брудними руками! Наші батьки вмирали під час Голодомору, мріючи про крихітку хліба. А оце, не знаю як назвати, людисько бере його своїми мацаками, якими, вибачте мені на слові, щойно колупалося в дупі, і несе його до рота собі, своїм дітям…» — то незабаром у громадських закладах почалася б акція — знімати скрізь умивальники й заварювати труби, щоб запобігти дискримінації людей з немитими руками.
  • 0
  • 0

15
Украина / Re: Перевертні
« on: 08 November 2023, 15:32:05 »
Фаріон давно муляє російськомовним і взагалі східнякам. Не думаю, що тут якась "рука Кремля". Просто нарешті зручна позиція "для биття". Назріло за десятиліття.

Та й російськомовні патріоти давно намагаються відстояти своє право бути собою. Для них, як-не-як, дедалі менший культурно-політичний простір. Здається, напередодні якраз була чергова хвиля агітації "Переходь на українську" (бачив якусь рекламу у соцмережах). Схоже, цей скандал частина алергічної реакції.
Фаріон — це такий Гітлер з reductio ad Hitlerum, але з додатковою опцією «покликати живого Гітлера, і він вам зараз наговорить...». Україномовній спільноті вона як лідер думки незручна і нецікава (хоча, якщо подумувати, те, що вона озвучила нещодавно, мало відрізняється від того, що лунало рік тому мало не на офіційному рівні і вважалося соціально прийнятним). Україномовні можуть погоджуватися з багатьма тезами з її монологів, співчувати чи симпатизувати їй, але як публічна особа вона корисна виключно для своїх опонентів (проросійських, російськомовно-патріотичних, перехідних форм між ними і т.д.). Якщо її витягають на світ божий, щоб піддати нищівній критиці, то це не тому, що вона сяка-така всіх смертельно образила десять років тому, а для того, щоб пробити нею певну стіну, відволікти на неї увагу суспільства, просунути певні зміни, прямо протилежні тому, до чого вона закликає.

У контексті можливих виборів під час війни, поки що про свою можливу участь говорили Арестович та Зеленський. Сама ідея виборів сумнівна, але, якби вони відбулися, можна було б розіграти партію з «більш проукраїнським» та «більш проросійським» кандидатом, що узгоджено борються між собою, відтягуючи голоси в «непрохідних» кандидатів. Проте, реакція на «більш проросійського» кандидата виявилась надто гарячою і могла перекинутись і на чинного президента, тому її довелося гасити — відволікши увагу на одіозну особу, яка давно перебуває поза політикою.
  • 0
  • 0

Pages: [1] 2 3