Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Python

Pages: [1]
1
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 20:35:18 »
Как в Московском княжестве начала 17 в. книжки писали и читали на ЦСЯ, а в бане говорили по-русски :)
Там щось інше — російська ж як літературна мова з життя харків'ян нікуди не зникла. Скоріш, можливо, вгадуються паралелі з пізнім радянським розподілом ролей: російська — «практична», українська — «поетична». Харків, з моєї суб'єктивної київської точки зору, в чомусь консервативніший за Київ: якісь архетипи, моделі поведінки, звідкись знайомі ще з дитинства, але «зараз так не роблять», там продовжують жити. Що не дивно: тяжіння до епохи, коли Харків був головним містом, і до країни, в якій він був головним містом, до тих ролей і правил.

Чому в Києві нема сепаратистського руху навіть серед російськомовних? Тому що сепаратизм у столиці не має сенсу. Мабуть, це одна з причин, чому проект ХНР провалився: проміняти статус першої столиці України, хай навіть і неформальний, на столичну роль у бунтівній республіці-області — невигідний розмін.
  • 1
  • 0

2
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 17:41:53 »
Читаючи в вікіпедії про Наталію Вітренко, набрів на ось таке:
Quote

Міжнародний євразійський рух
Засновник і голова Євразійського руху — Олександр Дугін у співпраці з лідерами Братства — Дмитром Корчинським та Прогресивної соціалістичної партії України — Наталією Вітренко.

У 2005 році Міжнародний євразійських рух активно співпрацював з Дмитром Корчинським та Олексієм Арестовичем, які критикували євроінтеграційні процеси в Україні.
Не очікував побачити всіх чотирьох разом в одній команді. Хоч, мабуть, від них можна чекати чого завгодно.
  • 1
  • 0

3
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 17:08:18 »
До речі, от саме за харків'янами помічаю такий вид диглосії, коли українська мова творчості поєднується з російською мовою спілкування. Для одеситів, скажімо, це менш типово. (У довоєнних умовах, коли мовний вибір був достатньо вільний).
  • 1
  • 0

4
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 16:06:26 »
Зокрема він отримав по зубах на окружній міста Харкова...
У Харкові можливий і Жадан. Так, російська мова домінує, але повної відірваності від україномовної частини України ще нема — обидві мовні фракції українських патріотів Харкова помітні в публічному просторі, хоча проросійські сили також присутні. От якби Харків балансував лише між російськомовними патріотами та проросійськими силами, вже невідомо, на чию користь був би цей баланс.
  • 1
  • 0

5
Украина / Re: Перевертні
« on: 09 November 2023, 13:27:08 »
Ну и любопытно стало, когда это депутаты ограничивали права украиноязычных...
Розширення сфери використання російської (чи іншої) мови за рахунок звуження сфери використання української мови є фактичним обмеженням прав україномовних. Менше можливостей отримувати інформацію рідною мовою, менше можливостей активно її використовувати, менше можливостей отримати нормальну роботу, розмовляючи лише українською, якісну освіту тощо. Комуністи й регіонали просували регіональний статус російської, слуги зараз протягли закон, що надає преференції англійській — усе це б'є по фактичних правах україномовних.
  • 1
  • 0

6
Украина / Re: Перевертні
« on: 08 November 2023, 01:15:16 »
До самої пані Яніни теж варто придивитися, в контексті останніх гарячих скандалів.

Що ми знаємо про Фаріон? Людина, може, й щира в своїх патріотичних переконаннях, але схильна категорично висловлювати доволі суперечливі думки, з якими в такій формі мало хто погоджується. Вміє говорити красиво й яскраво, але авторитетом не користується навіть серед своїх. Інакше кажучи, Ірина Фаріон — ідеальний спаринг-партнер для антиукраїнських сил, для чого її, власне, й використовували в період Януковича. Потім, після поразки на виборах, вона стає непомітною в публічному просторі, тихесенько плачеться в своєму блозі, але той, хто спеціально не цікавиться, нічого про її пізнішу діяльність не знає.  І ось тепер її витягають з її закапелку і вкидають у вир подій. Питання: що саме ставить за мету Яніна Соколова, повертаючи до життя цей старий трюк з Іриною Фаріон, знайомий нам ще з дитячого садка?

Контекст: колосальний хейт, що котиться на Арестовича після його наміру йти в президенти, проросійських заяв, закордонних поїздок, несправджених прогнозів... — загалом, його ненавидять за все. До розмови про Арестовича, яку веде пані Яніна, запрошується пані Ірина (і ви вже очікуєте вибухового продовження), її загалом справедлива критика стає все більш нестримною і виливається в різкі висловлювання щодо всіх, хто не зволив вивчити українську мову, декларуючи український патріотизм. У ролі дитячої групи з Мішею-Михайликом на чолі — українські військові, що раптом виявились усі поголовно російськомовними (чекайте, а куди ви поділи мобілізованих з Львівщини, Тернопільщини, Черкащини?..). Хто тепер суспільний ворог №1? Очевидно, тепер вже Фаріон, що знов посміла посягнути на святе (а українська мова зі списку беззаперечних святинь неявним чином знову виключається). Арестович зітхає з полегшенням і тихенько аплодує. Організатори шоу всміхаються йому з-за лаштунків.
  • 0
  • 1

7
Украина / Re: Киев - это Полесье?
« on: 31 August 2022, 20:37:22 »
Да. Сейчас уже не услышишь в Дымерском ройоне  слов "кут, плут".
В прошлом месяце покупал на базаре порічки у носительницы похожего диалекта («Вам білу, красну, чи туєї й туєї?» — что-то такое примерно). Киев, Троещина — видимо, сама носительница откуда-то из ближайших сёл.
  • 1
  • 0

8
Тим часом, державницькі політичні партії починають помаленьку гризтись між собою. Повернення посольств у Київ було ознакою того, що в Києві тепер безпечно — чи не є таким же позитивним симптомом і відновлення міжпартійних інтриг, що може свідчити про очікуване близьке зникнення зовнішньої загрози,  яка всіх об'єднувала в перші місяці війни? :)
  • 1
  • 0

9
Если из-за невозможности реализовать - вряд ли это дискриминация  А если запрет при возможности
Ну вот давайте разрешим человеческие жертвоприношения последователям религий, где такое практикуется. В реализации ничего сложного — просто нужно ничего не делать, когда они там младенцев или девственниц жертвоприносят. Еще, возможно, немного прессовать тех, кому такие религиозные практики не нравятся — дискриминацию по религиозному признаку нужно пресекать.
  • 1
  • 0

10
Знаете, кидайте меня стульями, но  в таких вопросах википедия для меня не авторитет. Если допускается дискриминация по нацпризнаку, это уже никакой не умеренный, а пошли сорта г...
Я так думаю, можете сказать, что думаете вы.
Дискриминация в той или иной форме везде присутствует — хотя бы из-за невозможности реализовать запросы всех групп одновременно. Но одно дело, если на Кубе родители-майя не могут отдать ребенка в майянскую школу, и совсем другое, если на Кубе строятся концлагеря для майя. И да, запрет для майя, исповедующих религию своих предков, приносить в жертву врагов из чужих племен — тоже определенная форма религиозной дискриминации.
  • 1
  • 0

11
Надо действия военных оценивать с позиции военных, а дипломатов соответственно...
Если вовлечены все, то вовлечены все — и военные, и гражданские, и дипломаты. Различие лишь в методах, применяемых к ним, в меру цивилизованности страны. Допустим, у вас считается допустимым уничтожать гражданских руками военных, а потом отмазывать военных преступников устами дипломатов. У нас считается допустимым уничтожать военные силы противника военными средствами, а на дипломатическом фронте — только громкие публичные акции, призванные унизить адвокатов войны. Наш уровень организации общества позволяет нам верить в эффективность такого рода демонстрации. Будь у нас с культурой протестов несколько хуже, а с культурой кровной мести немного лучше, получилось бы то, что получилось у сирийцев.
  • 1
  • 0

12

- Господи, ты только укрепи, направлю сама.
Только до Белоруссии добраться, остальное сделаем.
Це нам що, крім Криму, ще й Білорусь деокуповувати доведеться? :ax:
  • 1
  • 0

13
Квазі стало жертвою малої поширеності префікса в радянські часи. Про нього забули згадати в старій редакції Правопису. Мені здається, за загальною логікою там мав би бути дефіс.
Чому дефіс? Псевдо-, анти- та ін. додавались теж без дефісу.

З іншомовними префіксами й дев'яткою ситуація заплутана. Три-, ди- перед приголосними й трі-, ді- перед голосними (дифтонг, тріод) — тут правило виконується. Квазі- завжди з І (квазіоптика, квазістатичний) — відхилення. Анти- завжди з И (антидарвінізм, антиелектрон) — теж відхилення, але в іншу сторону. Можливо, відхилення пов'язані з засвоєнням префіксів мовою, коли іншомовний префікс може приєднуватись і до питомих слів (квазідержава, антинародний) — тоді закріплюється якийсь один варіант. У випадку ж числових префіксів, до питомих слів приєднуються питомі ж еквіваленти цих префіксів (триокий, двоокис).
  • 1
  • 0

14
І я тут :)

Схоже, це те місце, де збирається ЛФ-спільнота, поки форум на паузі, тому вирішив зареєструватися, щоб підтримувати зв'язок.
  • 2
  • 0

Pages: [1]