Author Topic: Нападение России на Украину  (Read 672014 times)

Offline Владимир

  • Гуру форума
  • Трижды герой
  • *****
  • Posts: 29181
  • Карма: +4337/-85
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12000 on: 23 February 2024, 20:11:41 »
  • 0
  • 0
откуда вы можете знать о духовных особенностях бесписьменной общности?
Погребальный обряд — самая консервативная из духовных практик.

Online Euskaldun

  • Администратор
  • Трижды герой
  • *****
  • Posts: 29503
  • Карма: +4080/-346
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12001 on: 23 February 2024, 20:15:42 »
  • 0
  • 0
Погребальный обряд — самая консервативная из духовных практик.
культура/ горизонт полей погребальных урн, когда практическая вся Европа вдруг стала хоронить в погребальных урнах - лучшее доказательство, что культуру определяют не только погребальные обряды. Гены урнщиков неплохо изучены, там явно никак не связанные народы просто копировали чей-то обряд
« Last Edit: 23 February 2024, 20:17:17 by Euskaldun »

Online pitonenko

  • Трижды герой
  • ***
  • Posts: 20582
  • Карма: +570/-6007
  • Gender: Male
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12002 on: 23 February 2024, 20:30:05 »
  • 0
  • 0
Разве кто сказал "только"?
Раз копировали, значит связаны.
Ждет тебя дорога к партизанам в лес густой.

Online Euskaldun

  • Администратор
  • Трижды герой
  • *****
  • Posts: 29503
  • Карма: +4080/-346
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12003 on: 23 February 2024, 22:04:05 »
  • 0
  • 0
Разве кто сказал "только"?
Раз копировали, значит связаны.
суть не в том, а в том, что вот - прямое доказательство того, что погребения одинаковые - а культуры разные, благо мы там очень близко к историческому времени и много другого материала, кроме погребений :negozhe:

Online pitonenko

  • Трижды герой
  • ***
  • Posts: 20582
  • Карма: +570/-6007
  • Gender: Male
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12004 on: 23 February 2024, 22:14:39 »
  • 0
  • 0
Значит, не такие уж разные..
Ждет тебя дорога к партизанам в лес густой.

Online Euskaldun

  • Администратор
  • Трижды герой
  • *****
  • Posts: 29503
  • Карма: +4080/-346
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12005 on: 23 February 2024, 23:12:28 »
  • 0
  • 0
Значит, не такие уж разные..
от того, что вы пользуетесь китайской мобилкой Хуйвей китайцем вы не становитесь :negozhe:

Online pitonenko

  • Трижды герой
  • ***
  • Posts: 20582
  • Карма: +570/-6007
  • Gender: Male
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12006 on: 23 February 2024, 23:17:01 »
  • 0
  • 1
:) Спорный вопрос.
У нас сейчас ихний новый год взамен Валентина.
Ждет тебя дорога к партизанам в лес густой.

Online Euskaldun

  • Администратор
  • Трижды герой
  • *****
  • Posts: 29503
  • Карма: +4080/-346
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12007 on: 23 February 2024, 23:39:14 »
  • 0
  • 0
:) Спорный вопрос.
У нас сейчас ихний новый год взамен Валентина.
я понимаю, что вам хотелось бы, но увы …  :lol:

Offline alant

  • Герой
  • *
  • Posts: 2885
  • Карма: +488/-32
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12008 on: 24 February 2024, 01:19:15 »
  • 0
  • 0
Не обязательно археологическая, древнеямная просто широко известна благодаря курганной и степной гипотезам. А так, культурная общность — это общность, объединяемая единством, особенностями исторического и культурного развития и процессами взаимодействия. Славяне под это определение не подпадают.
Я думал, Вы скажете любой этнос, народ.
Хватит курить, где попало. Курите, где еще не попало.

Offline alant

  • Герой
  • *
  • Posts: 2885
  • Карма: +488/-32
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12009 on: 24 February 2024, 01:28:04 »
  • 0
  • 0
Военослужащие из ПВО поздравили летчиков А-50 с 23 февраля. Какого именно ПВО - уточняется.
Хватит курить, где попало. Курите, где еще не попало.

Offline Bhudh

  • Дважды герой
  • **
  • Posts: 5680
  • Карма: +2059/-190
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12010 on: 24 February 2024, 02:20:39 »
  • 1
  • 0
Jestem dokładny i dociekliwy. (Wg Pinii.)
Всё, что нужно для торжества зла — это бездействие добрых людей. Поэтому бездействовать не надо. Алексей Навальный

Offline From_Omsk

  • Почётный заводила
  • Ветеран
  • *****
  • Posts: 1804
  • Карма: +440/-39
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12011 on: 24 February 2024, 02:35:01 »
  • 2
  • 0
Що ж, прийшов час це сказати: два роки війни. Й якщо не так вже й давно в нашій культурній реальності слово "війна" без додаткових пояснень означало другу світову/Велику Вітчизняну, то зараз це слово за першим значенням - це напад Росії на Україну.

По мені особисто війна нанесла декілька ударів. Але зважаючи на те, що я постраждав набагато менше мільйонів людей, по особисте я писати не буду. Вважаю це неправильним на фоні мільйонів страшних трагедій.

На цю війну можна дивитися під різними кутами.

Це - страшна трагедія України та українців. Дика й така, що важко піддається опису. Жахлива й така, що й перебільшити не можна.

Сотні тисяч загиблих, серед яких дуже багато мирних жителів, в тому числі дітей. Океан білі та втрат. Зламані долі. Життя з тривогами, вибухами та думкую "влучить чи ні?". Люди, яким у мірних країнах тепер страшно чути просто звук літака. Люди, які втратили дома, майно, близьких, здоров'я, спокій, іноді - все життя. Страшні руйнування. Велика частина України у руїнах. А скільки людей не повернеться з-за кордону... Україна знекровлена.

Україна переможе. В цьому немає сумнівів й до цього йде. Але потім будуть довгі важкі часи відновлення. Й важкого життя тих, хто буде у державі. Невідомо, скільки це все буде тривати й коли держава знов стане повністю здоровою та з затягнутими ранами. Будуть допомогати, але все одно буде дуже важко. Трагедія...

=======

Ця війна - це ще й неймовірне добриво ненависті. Мені дуже боляче дивитися, як мільйони українців ненавидять усіх росіян, звинувачують усіх росіян, радіють, коли росіянина вбиває акула, повністю знелюдніють росіян, не вважають трагедію загибель на фронті тих росіян, яких туди загнали силою. Причина зрозуміла, питань ніяких, але світ це вже сотні раз проходив, й досвід каже - нікола така сліпа ненависть ні до чого доброго не призводила. Й зараз не призведе. В тому числі для самих українців. Країна буде хвора цим. Й від цього треба буде лікуватися. Це ломає добрих й нормальних людей, з ними стається страшне. Й це теж трагедія цієї війни.

Я особисто казав й продовжую казати: вина буває тільки індивідуальною. Я ті, хто розв'язав війну, ті, хто свідомо підтримує, розуміючи, що це, ті, хто чинить військові злочини. Інших винних у Росії та серед росіян немає. Казки про те, що всім росіянам треба підніматися - то казки. Так як й казки про те, що всі винні, бо дозволили Путіна й Ко бути при владі. Ті росіяни, хто ніяк не підтримує війну, та навіть й ті, хто підтримує, бо відверто вважає, що це допомога Україні, боротьба з нацизмом та інше не винні. Як не були винні такі ж німці у Третьому Рейху. Й так далі. Пояснювати довго не хочеться, все одно ті, хто не готові слухати, слухати не будуть. Можливо, мене за таку позицію колись просто вб'ють. Що ж поробиш... Не йти ж цілком проти своєї совісті.

======

Ще один страшний психологічний наслідок війни - це те, що робиться зі свідомістю багатьох українців. Вони стали вірити у такі міфи про Росію, Україну, мови, історію, що страшно. Й це ж теж треба буде лікувати. Зараз не до того, зараз людям й так погано.

=======

Окреме питання - мова. Воно було проблемним в Україні, а зараз просто стало страшним. В якому сенсі. Дуже, дуже багатьох українців охопила ця ілюзія, що російська - то мова ворога, нею погано спілкуватися й таке інше. Мало хто розуміє, що це, навпаки, підхід поразки. Що якого це біса Росія стала володарем російської мови? У неї на РМ якісь особливі права? Та ні в якому разі. Російська мова - надбання всіх її носіїв. Й це така ж мова України, як й Росії. Україна - двомовна країна. Це факт. Й дуже страшно, що зараз багато українців принижують, роблять (причому абсолютно відверто) людьми другого сорту своїх російськомовних співвітчизників тільки за їх рідну мову. Можуть й вбивати почати. Я ось для таких вже ледь не ворог, бо російськомовний. Це бомба у суспільстві. Й вона може вибухнути так, що буде гірше навіть за напад Росії.
Мені здається, особисто я втрачаю свою Україну. Моя Україна двомовна, моя Україна полікультурна, моя Україна не знищує все поспіль під соусом "дерусифікації" та псевдодеколонізації. Я не в Україні, тому не можу нікому вказувати, як жити. Я кажу, що мені боляче втрачати свою Україну. Бо така буде вже дещо чужою...

Й це тільки частково вина українців, що ось все це відбувається з мовою, культурою, міфами, ненавистю. В значній мірі це вина Путіна й всіх, хто організував війну, скалічив українців та довів до такого стану... Не знаю, чого там ВВП хотів, але він віддалив Україну від Росії максимально, Росія втратила до 90% своїх прихильників в Україні й майже увесь внутрішній вплив.

========

Взагалі-то зі стратегічної точки зору рішення вести повномасштабну війну проти України було настільки невдалим для Путіна, наскільки можливо. Він наніс страшний удар не тільки Україні, а ще й собі особисто й своїм народу та країні. До того армію РФ вважали дійсно дуже міцною, нікому й на думку не спадало воювати з Росією. Всі розуміли, що й Крим втрачений Україною, скоріш за все, назавжди. Й санкції були косметичними. А тепер що? Тепер всі побачили, що російська армія посередня, з нею спокійно можна воювати, ніхто вже особливо не лякається ядерних погроз, йдуть атаки по території самої РФ, санкції дійсно важкі, ізоляція серйозна, Путін втратив велику долю поваги у світі, Росія сприймається, як агресор, що веде війну звірськими методами, росіяни поза РФ страждають ні за що. А поразка стане кінцем Путіна. Й Росії ще довго від цього відходити, як це було з Німеччиною після другої світової.

В таке важко повірити, але здається, що Путін та його радники дійсно вірили у те, що на сході, півночі та півдні України буде, як у Криму. Що там зрадіють та підтримають. В них, таке відчуття, й плану особливого не було. Й вони не розуміли, що Крим - це інша історія. Отримали суттєву відсіч. Й яким же фарсом виглядає поздоровлення херсонців, більшість яких зі сльозами на глазах обіймала солдат ЗСУ, з "приєднанням"... До речі, з точки зору Конституції РФ в неї окупований обласний центр!!! Але щось Кремль на це не особливо реагує. Бо прекрасно розуміє, що Херсон - це не Бєлгород або Єкатеринбург. Фарс на фарсі...

----------

Російське суспільство, нажаль, хворе. Не все. Десятків мільйонів людей це не стосується. Але більшості - так. Дуже добре, справді професійно попрацювали багато років пропагандисти різного рівня, руки котрих по маківку у крові. Користуючись особливістю ситуації та важкими 90ми роками, ці люди створили атмосферу ксенофобії, національного високомірства, комплексу втраченої наддержави, шовінізму, імперскості, агресивності, культу особистості навколо лідера, грали та грають на нізменниї інстинктах, створюють образ осадженої фортеці справедливості та світла. Якщо не вдалось 60-65% населення отруїти цим, не було б ніякої війни. Й чим далі, тим більш страшними стають ці процеси та їх прояви, в тому числі й у російській школі. Й це при знищенні політичного поля, де реальної конкуренції давно немає, а останній дійсно сильний політик іншого напрямку був вбитий десять років тому. Російському суспільстві доведеться болюче лікуватися.

Й знаєте що? В Україні до 24 лютого 2022 року було багато людей, що не вірили в те, що з російським суспільством таке відбувається. Я казав цим людям, що йде страшний процес, й це небезпечно для усіх. А вони мені говорили, який класний Путін. Дехто говорить й зараз. Але багато хто за один день несподівано полюбив українську мову, повісив собі український прапор (до того висміював Україну), став ненавидіти Путіна та Росію. Причина зрозуміла. Але ці люди поводять себе так, ніби так було завжди. Ще й мене в чомусь звинувачують. Оце все бісить. Так хочеться назвати імена. Тримаюсь. Ви б чесно зізнались, згадали. Це ж й  через вас почалась війна, ви це розумієте? Це вам використовувала російська пропаганда. Соромно? Чи обманюєте самих себе й самі себе запевнили, що такого не було? Ну-ну.

Й ще одна страшна, з моєї точки зору, річ. На мій погляд, на фоні війни Україна багато в чому косплеїть Росію та СРСР у найгірших їх проявах.  "Генеральна лінія партії", а хто незгоден - дебіл, зрадник та поза законом. В СРСР були "вороги народу", в Росії зараз "іноагенти", а в Україні - "ждуни" та "колаборанти", до яких записують всіх, хто не згоден з тією самою "генеральною лінією". А лідер держави відверто бреше на міжнародному рівні про "в нас цінності, тому ми людей на війну палками не заганяємо", а в цей час мобілізація в Україні проходить вже страшніше, аніж то було у Росії у вересні-жовтні 2022го. Зрозуміло, що Україні дуже важко, але якщо ось так йти радянсько-росіцським шляхом, то навіщо тоді був Майдан, навіщо там люди гинули?.. Справа ж не в Януковичі, він був лише проявом.

=======

Зазвичай держави воюють за свою незалежність. Україна її отримала ніби мирно. Але тільки ніби. Просто війна за незалежність була відкладена.
Інша справа, що у самій державі до війни та незалежності відношення різне. Й це робить ситуацію дуже важкою.

========

24 лютого... Це, нажаль, буде датою трагедії. Причому вже незабаром так на цей день будуть дивитися й у Росії. Страшна дата...

Offline Владимир

  • Гуру форума
  • Трижды герой
  • *****
  • Posts: 29181
  • Карма: +4337/-85
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12012 on: 24 February 2024, 11:24:25 »
  • 0
  • 0
Я думал, Вы скажете любой этнос, народ.
Понятие «народ» подразумевает языковую общность помимо культурно-исторической. Именно поэтому вата отрицает существование украинского языка.

Online pitonenko

  • Трижды герой
  • ***
  • Posts: 20582
  • Карма: +570/-6007
  • Gender: Male
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12013 on: 24 February 2024, 11:31:26 »
  • 0
  • 0
Неправда. Есть такой.
Ждет тебя дорога к партизанам в лес густой.

Offline Владимир

  • Гуру форума
  • Трижды герой
  • *****
  • Posts: 29181
  • Карма: +4337/-85
    • View Profile
Re: Нападение России на Украину
« Reply #12014 on: 24 February 2024, 11:37:02 »
  • 0
  • 0
Неправда. Есть такой.
Конечно, украинский язык существует  :yes: