Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - DarkMax

Pages: 1 ... 23 24 [25] 26
361
Постсоветские коммунисты вообще выродились в собственную противоположность - реакционеры, консерваторы
Недавно прочитал "Что такое социалистический реализм" Абрама Терца. Там он доходчиво объяснил, что при политизации и инструментализации всего и вся, подчинении всего одной идеологии никакое бунтарство и вольнодумство невозможно. То есть объяснил закономерность консерватизма после победы Революции.
Реакционный консерватизм победил в их рядах ещё при Сталине, а не после Горби.
  • 1
  • 0

362
Другие форумы / Re: Ху из ху на ЛФ
« on: 08 September 2021, 09:37:57 »
А, спасибо! Это многое объясняет в Преображенском.
Підтверджую. П-нський користується авторською орфографією Марата. То він.
  • 2
  • 0

363
Другие форумы / Re: Ху из ху на ЛФ
« on: 06 September 2021, 14:30:03 »
А кто такой repl2? (Преображенского знаю.)
https://drama.kropyva.ch/Марат_Губаєв
  • 1
  • 0

364
Что касается слова рѣчь, то по другим славянским там восстанавливается ѣ (ср. серб. пеħ, но риjeч), так что в украинском просто заимствование из польского.
Деэтимологизация. Ведмеді теж з хибним чергуванням. Але частіше буває в інший бік: часто автори писали кріси, коли має бути креси (мушкети).
Ну так я о том и говорю. В "печи" не было ятя, он в украинском образовывался автоматически в закрытых слогах. Тут скорее всего та же история, что и с "вежей".
UPD: bvs опередил.
Угу, вежа - інший приклад загубленого ятя.
«посполитая» вообще непонятный зверь в русском языке.
Це особисто вільні люди.
Quote
ПОСПОЛИ́ТИЙ, а, е.

1. іст. На Україні до Народно-визвольної війни 1648 — 1654 рр. та в перші роки після неї — належний до міщан або до селянства, згодом, у другій половині XVII—XVIII ст., — належний до селян.
Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, 1976. — Стор. 358.
А річ - і предмет, і явище, і справа.
  • 1
  • 0

365

Історичний розпач
Quote
Людина сучасної світової цивілізації мислить історично. Навіть не просто історично, а лінійно історично. Не в колі, не і в поверненні того самого; наші історії-наративи зручно розгорнуті в одному невблаганному напрямі від минувщини до будучини, події в них нанизані на цю наскрізну лінію, наче намистини. Як той Нікейський символ віри, де було викладено-вилито в наративну формулу основні й безсумнівні з погляду віруючих християн події лінійної історії, що була, що є і що ще буде. Якщо ж їх не згадують, події зникають, наче і не існували.

Стаття-послання Путіна «Про історичну єдність росіян та українців» це виклад сучасного московського офіційного символу віри. На обрану наскрізною історичну лінію нанизано ретельно підібрані події, що в своїй багатокілобайтній повноті за задумом автора мають доводити винесену в назву тезу. Фактично, висунуте твердження тут доводиться саме через себе, і можна було б пройти повз, якби це не був програмний текст лідера країни, що останні кілька років веде з нами цілком реальну війну з цілком реальними втратами. А отже, смисл статті далеко не в історичному тлумаченні, а в певному виправданні росіян перед самими собою того, що вони за цей час накоїли.

Численні провали інтерпретацій статті неодмінно розберуть на цитати дотепні журналісти, що спеціалізуються на історичній тематиці. Відмічу головне, що за цим текстом ховається справжній ідентичнісний розпач. А якщо якась намистина не нанизується? Якщо українці і росіяни не об’єднані ні мовою, ні вірою, ні навіть давньокиївською спадщиною, навіть у вигляді вбитої російськими більшовиками династії?

Розпач автора проявляється в тому, що, формулюючи як символ віри обрані історичні події під певним кутом, про що б не йшлося, він веде мову зовсім не про Україну. А про ідеологічне існування самої Російської Федерації! Про її вислизаючу ідентичність. Якщо українці і росіяни не один народ, то коли відбулося хрещення росіян, наприклад? Якщо не було єдності Києва та Залісся, як немає її тепер, то як історія київської династії стосується історії її однієї гілки? Якщо більшовики погані, то чому викликає такий опір «ленінопад» чи дерадянізація? І т. д. Чорна діра власної історії, що не виводилася б з Києва, надзвичайно лякає автора, про неї воліє навіть не думати. Як страхітливо оминали її покоління імперських істориків.

Звідси, з головного замовчання життєвої необхідності України-як-одного-народу для будучини РФ і бере початок і гуманітарна, і військова політика Кремля. Анексований Крим, загиблі від рук окупанта українські захисники на Донеччині… Стаття постулює твердо для найнездогадливіших — це війна не просто за якісь території, це війна за самі підстави існування. А значить, вона ніколи не закінчиться.

Нам же залишається самим вирішувати, що робити з тими, хто не визнає самого нашого існування.
  • 1
  • 0

370
Да были ли эти национально-?
(Польша с Финляндией отдельно)
Остальные сделаны большевиками позже уже :)
|< Центральна Рада старша за більшовицький заколот.
Большевики создали «Дашнакцутюн» или «Грузинский комитет»? :)
Не говоря уже о том, что после ликвидации большевиками Кокандской автономии в 1918 г. вооружённое сопротивление продолжалось до 1932 г.
У більшовиків навіть із якутами були проблеми (повстання конфедералістів).
Все-таки больше - русских по понятиям того времени. И еще неизвестно, как бы сложилось - украинская идентичность слабо затронула основное крестьянское население Украины, почему УНР легко и пала перед большевиками.
Ржу.
  • 1
  • 0

371
Украина / Re: Ватники
« on: 31 March 2021, 23:18:06 »
Quote
Отличительные черты пророссийских имперских элементов в любой украинской "теме":

1. Вера что главное - это праздновать 9е мая. Необходимо для формирования евразийской идентичности, т.к. Европу от Лиссабона до Владивостока Россия не хочет.

2. Полная статичность программы. Отказ отвечать на уточняющие вопросы. Это - в рамках курса на постепенное восстановление сословности. Ищут сторонников, а не единомышленников. Подержать флаг, заплатить взнос.

3. Наличие отдельных тезисов специально для Украины. Дугин, Галковский, Кагарлицкий, актуальные российские философы разных направлений, никогда не посоветуют Украине то, что они советуют Испании или Бразилии. Убеждения убеждениями, а конкуренция под боком не нужна.
https://t.me/qorachius/28
  • 1
  • 0

373
Азия / Re: Как была завоевана Персия?
« on: 16 January 2021, 15:09:45 »
Ех, іранці просто до анеґдотичного нездатні дати раду ворожій кавалерії. То їх скіфи по Дикому Полю ганяють, то Олександр у бік заходить, то араби. Почитав кілька описів битв - усюди фантасмагорія якась. Традиційна тактика персів - стояти на місці в пішому строю, аж допоки цар/генерал не побіжить/загине.
  • 1
  • 0

374
Запрет импорта книг вообще без оглядки на их содержание является довольно неразумным решением. Переводы Дюма или краткий химический справочник тоже надо запретить?
Насколько я знаю, книжки запрещают конкретные.
Quote
Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Відповідно до Закону, не може бути ввезена на митну територію України видавнича продукція, яка за своїм змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади; пропагує війну, вчинення терористичних актів; пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку; розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу; посягає на права і свободи людини; пропагує державу-агресора, зокрема, її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України; використовує шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді. Розповсюдження російських книг без відповідного дозволу карається штрафами.
Просто российские издательства не заморачиваются.
  • 1
  • 0

375
Казахстан / Казахский Голодомор
« on: 02 October 2020, 10:07:16 »
Український переклад статті про казахський Голодомор.
Яка сучасна політика пам'яті Казахстану стосовно цієї історичної події?
Я бачив фотографії монументів, але яке медійне забезпечення пам'яті про голод? Що в освіті, що в ЗМІ, чи бувають якісь публічні заходи?
  • 1
  • 0

Pages: 1 ... 23 24 [25] 26